Бразилия отново победи Русия на световното първенство по волейбол

Бразилия записа втора победа срещу Русия в рамките на 3 дни на световното първенство по волейбол в Полша.

На 14 септември „кариоките“ биха руснаците с 3:1 в среща от втората фаза на турнира. Победата им сега бе още по-убедителна – 3:0 (25:22, 25:20, 25:21), като мачът бе от четвъртфинална тройка H, в която са и домакините от Полша.

С победата Бразилия си осигури участие на полуфиналите, тъй като събра 4 точки. Освен трите точки от Русия, бразилците имат и една от Полша след загубата с 2:3 в първия мач от тройката. За да се наредят сред четирите най-добри отбора, руснаците трябва да победят довечера Полша с 3:0 или 3:1. На поляците пък им стига и загуба с 2:3.

В четвъртфинална тройка G за полуфиналите вече се класира Германия, която победи Иран с 3:0. За второто място, даващо право на участие в полуфиналите, довечера играят Франция и Иран, като французите ги устройва и загуба с 2:3.

Ето и всички резултати от трета фаза на световното първенство по волейбол в Полша:

Група G:
Германия – Иран 3:0 (25:15, 25:21, 25:19)

Група H:
Бразилия – Русия 3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

Полша – Русия

Класиране:
1. Бразилия 2 1 1 5:3 4 точки
2. Полша 1 1 0 3:2 2
3. Русия 1 0 1 0:3 0

Първите два отбора от всяка група се класират за полуфиналите. / News7

Коментарите са изключени за Бразилия отново победи Русия на световното първенство по волейбол