Барса се провали срещу Севиля

| от Sportcafe |

Барселона загуби с 1:2 гостуването си на Севиля и остана на трето място в Примера дивисион.

Михаел Крон-Дели (52) и Висенте Ибора (58) бяха точни за Севиля, а Неймар от дузпа в 74-ата минута реализира попадението за гостите, което обаче не стигна на тима.

Каталунците имат 15 точки и са на точка лидера Виляреал. „Жълтата подводница“ играе утре с Леванте, когато е и дербито на кръга между Атлетико Мадрид и Реал Мадрид.

Днес треньорът на Барселона Луис Енрике не можеше да разчита на контузените Меси и Иниеста и това си пролича, макар че отборът удари три греди в мача – чрез Неймар и Луис Суарес през първото полувреме и чрез резервата Сандро Рамирес в последните минути.

За Барса това е второ поражение от началото на сезона в Ла Лига, а Севиля записа едва втората си победа от старта на испанския шампионат.

Наставникът на Севиля Унай Емери най-сетне дочака победа срещу Барселона като треньор – в 20-те си досегашни сблъсъка с каталунците той имаше 14 загуби и 6 равенства.