България загуби тежко от Германия на световното по волейбол

След един от най-слабите си мачове на Световното първенство и загуба с 1:3 (16:25, 15:25, 25:23, 17:25) от Германия, българският национален отбор се прости с всякакви надежди да се класира сред първите шест тима на Мондиала, съобщава bgvolleyball.com. След ден почивка нашите ще доиграят мачовете си в Група F, като им остават двубои с Куба и Финландия. Двете срещи все пак имат значение по отношение на точките, които ще прибави всеки национален отбор след края на шампионата.

Пламен Константинов върна в стартовия си състав капитана Тодор Алексиев, а останалите ни титуляри днес бяха Андрей Жеков, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев, Николай Пенчев, Цветан Соколов и либерото Теодор Салпаров.

След равностойни първи разигравания и 5:5 на сервис за Германия застана Лукас Кампа, който насочи началния си удар в Тодор Алексиев. Капитанът ни не бе убедителен и това даде възможност на Бундестимът да се откъсне с 8:5. Разликата обаче набъбна след 8:10, когато шест поредни сервиса изпълни Джорджи Грозер. Диагоналът на Германия записа три директни точки, с които на практика реши и гейма след 16:8.

Нашите записаха първата си блокада в мача едва за 5:4 във втория гейм и тя бе на Теодор Тодоров. Съперникът ни обаче обърна до 7:5, а след това ас на Жеков изравни за 7:7. Хубавите моменти за Лъвовете в частта се изчерпаха и последва познатия артилерийски обстрел от сервис за Германия. Първо ас постигна Денис Калиберда, а след това още два донесе отново Грозер за 14:9. В крайна сметка превъртяхме диагонала на Бундестима при 9:15, което отново обезмисляше втората част на гейма.’

Пламен Константинов остави в игра Тодор Скримов и Дани Милушев, след като двамата се появиха на полето през втората част. Добрият ни познат Грозер отново започна вихрено гейма и прибави седми ас към сметката си за 3:1 за Германия. Нашите обаче този път не позволиха на съперника да се откъсне в резултата и поддържаха разлика от само две точки. Тя бе стопена след сърцата игра на Скримов за 17:17. Първо посрещачът ни атакува успешно, а след това постигна и директна точка от сервис. След 18:18 за нашите на сервис влезе Мирослав Градинаров. Той изпрати топката в мрежата, а след него Грозер направи 20:18. Ас на Пенчев обаче отново ни върна в гейма за 21:21. След равенство 23:23 нашите хванаха на блок Грозер, а след това Скримов атакува успешно, за да затвори частта в наша полза.

Коментарите са изключени за България загуби тежко от Германия на световното по волейбол