Арсенал срази Сити в дербито на кръга

| от chronicle.bg |

Арсенал победи Манчестър Сити в дербито на 17-ия кръг във Висшата лига с 2:1 и продължава да преследва лидера Лестър. „Артилерстите” остават на втората позиция с 36 точки, на две зад водача. Сити остава трети – с 32.

Фантастично попадение на Тио Уолкът и точен удар на Оливие Жиру от малък ъгъл осигуриха комфортен аванс за Арсенал още преди почивката.

Асистент и за двете попадения стана Месут Йозил, който вече има 15 асистенции във Висшата лига от началото на сезона. Жиру пък отбеляза 10-ия си гол за кампанията в Премиършип.

През втората част Сити бе малко по-опасен, но възстановените от контузии Агуеро и Силва не бяха на обичайното си ниво. Де Бройне и Стърлинг също не помогнаха, а почетния гол за „гражданите” отбеляза Яя Туре с изключителен удар от границата на наказателното поле малко преди изтичането на редовното време.

В наситената коледна програма Арсенал гостува на Саутхемптън и приема Борнемут, докато Сити е домакин на Съндърланд, след което – пътува до Лестър.