Арсенал се върна в играта след успех над Байерн

| от chronicle.bg |

Отборът на Арсенал записа първи точки в тазгодишното издание на Шампионската лига. Тимът на Арсен Венгер победи с 2:0 Байерн (Мюнхен) в мач от третия кръг на група F.

След нулево първо полувреме, Венгер реши да смени Тио Уолкът и да пусне в игра Оливие Жиру в средата на второто.

Само три минути след като се появи в игра, французинът откри резултата, възползвайки се от грешка на Мануел Нойер, който през първото полувреме извади по блестящ начин удар на Уолкът с глава.

В последните секунди на двубоя, Месут Йозил оформи крайното 2:0, засичайки центриране на Белерин.

Въпреки победата си, „артилеристите” остават на последното място в групата с три точки – колкото има и Динамо (Загреб), но Арсенал загуби директния двубой между двата тима.

Байерн е лидер в групата с пълен актив от девет точки, а Олимпиакос излезе на второто място с шест след победата си с 1:0 като гост на Динамо тази вечер.