Арсенал победи Манчестър Сити с 3:0 и спечели Суперкупата

На стадион „Уембли“ в Лондон Арсенал победи Манчестър Сити с 3:0 и спечели Суперкупата на Англия. Головете отбелязаха Санти Касорла в 21-ата, Аарън Рамзи в 42-ата и Оливие Жиру в 61-ата минута.

Треньорът на Арсенал Арсен Венгер за втори пореден път тази година си тръгва от „Уембли“ с трофей, след като през май месец сложи край на 8-годишната черна серия и вдигна Купата на Англия.

Днешния двубой беше 92-ото издание на Суперкупата, който отъждествява началото на сезона в Англия.

„Гражданите“ бяха без голяма част от основните си футболисти, като от титулярния състав отсъстваха Харт, Компани, Демикелис, Сабалета, Фернандиньо, Силва, Милнър, Агуеро и Негредо. Лондончани започнаха мача доста по-напористо и добрата им игра даде резултат в 21-та минута, когато Санти Касорла откри резултата с точен изстрел от границата на наказателното поле.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини се опитаха да отвърнат на удара, но бяха наказани на контраатака, като Арън Рамзи се разписа след асистенция на Яя Саного. След почивката играчите на Сити създадоха няколко положения, но ги изпуснаха, а устремът им бе спрян след невероятен гол на Оливие Жиру с удар от далечно разстояние. До края на двубоя шампионите така и не намериха сили да отбележат поне почетно попадение.

По този начин „артилеристите“ започнаха сезона по най-добрия възможен начин, докато Пелегрини ще трябва да вдигне отбора си за първия кръг от Висшата лига следващия уикенд. /БГНЕС, Фокус

Arsenal vs Manchester City 3-0 I All Goals… by skymediatv1

Коментарите са изключени за Арсенал победи Манчестър Сити с 3:0 и спечели Суперкупата