Ангел Караньотов шести на Гран при на Европа

Ангел Караньотов направи едно от най-добрите си състезания този сезон. Българският пилот в клас S1 на световния шампионат по супермото се нареди шести в Гран при на Европа. Стартът се проведе на италианско трасе “Кастелето ди Брандузо”.

karanyotov

В първия манш Ангел завърши 8-и и остави след себе си миналогодишния европървенец Едгардо Борела (Ит, КТМ) и един от най-големите си опоненти в шампионата Павел Кежмар (Чех, Хускварна). Във втория манш българинът се представи още по-добре и завърши 5-и, оставяйки на близо 4 сек. зад себе си лидера в световния шампионат Тома Шарер (Фр, ТМ).

Така Караньотов добави нови 29 т. към актива си. 2 кръга преди края на сезона той е 7-и със 133 т., но се доближи на само 7 т. от 6-ия Кристиян Равалия (Ит, Хонда) и на 9 т. от Кежмар. Това му дава шанс да излезе по-напред в класирането при добро представяне в Гран при на Естония на 31 август. Иначе шампион в Италия стана местният любимец Иван Лазарини (Хонда). 2-ри е Мауно Хермюнен (Фин, TM), който е и новият водач във временното класиране. Подиумът допълни Адриен Шарер (Фр, Априля).