Андреа Петкович спечели Турнира на шампионките в София

Андреа Петкович спечели Турнира на шампионките наЖенската тенис асоциация в София с награден фонд 750 хиляди долара. На финала представителката на Германия надигра в три сета – 1:6, 6:4, 6:3, третата поставена Флавия Пенета (Италия).

В първия сет Пенета поведе с 4:0 и след това лесно взе аванс в двубоя с 6:1 за 37 минути игра в зала „Арена Армеец“. В самото начало на втората част Петкович постигна пробив и поведе с 2:0 срещу италианката, която беше измъчвана от вирусна инфекция в последните дни. Германката задържа началния си удар и успя да изравни резултата. В третия сет Флавия Пенета поведе с пробив за 2:0, но след това Андреа Петкович взе шест от следващите седем гейма, за да спечели мача за два часа и 12 минути.При 3:2 в полза на Пенета, 32-годишната италианка поискамедицинска помощ заради контузия. След това тя видимо изпитваше болка и не можа да доиграе мача на пълни обороти. Това е пета титла от турнири на УТА за Андреа Петкович, която се намира на 17-о място в световната ранглиста.

Победителката получи шампионската купа от президента Росен Плевнелиев.

Имах страхотен сезон. Благодаря на Флавия за този мач. Радвам се, че Пенета и аз се завърнахме на корта след лечение на контузии. Винаги подкрепям Пенета, но не обичам да играя срещу нея. В края на двубоя успях да запазя моята енергия и заради това победих. Посвещавам победата на баща ми Зоран Петкович. Ще празнувам тази титла след мачовете за „Фед Къп, заяви 27-годишна шампионка от турнира в София.

Играх много добре в първия сет, докато Андреа не чак толкова. Аз обаче очаквах, че тя ще повиши нивото си. Знаех, че мачът няма да продължи по същия начин до самия му край. Въпреки развитието на срещат съм много щастлива и доволна от представянето си тук. Мисля, че се представих добре. Много съм щастлива, че имах възможността да дойда. Беше много мило, че получих покана от организаторите. Беше чудесна седмица, не само защото играх във финала. Всички бяха много мили с мен, кортът беше отличен, публиката също, да не забравяме и храната. Градът е прекрасен, а и хората бяха чудесни, винаги много усмихнати,сподели Пенета. / БНР

Коментарите са изключени за Андреа Петкович спечели Турнира на шампионките в София