Ако не можем да спестим пари за нов smartTV или защо да отложим замяната на стария телевизор

| от |

Що е то TV Smart Box и как да превърнем телевизора си в Android-компютър. При това – с бюджетни средства.

4

Кеф!

Ако сте любител на Android OS (сигурен съм, че ще се заинтригувате, дори и да не сте!) може да получите една чудесна възможност да се наслаждавате от екраните на телевизорите на любимите си телевизионни канали, да гледате YouTube, VBOX7, да имате достъп до всякакви онлайн филмови канали, да отваряте браузера, да разглеждате Facebook стената си. И ли пък просто да си пуснете филмче на екрана на телевизора, защото ви е писнало да се вглеждате в дребните субтитри на екрана на лаптопа. Радост в сърцата и за геймърите, които ще могат да играят онлайн игри в интернет на телевизора. Как обаче да ни огреят тези благини!?

Всичкото това може да стане посредством една малка ТВ-приставка, която се казва «Smart TV Box“. Всеки TV Smart е компактно малък, евтин компютър, способен да разшири възможностите на телевизора ви, добавяйки към него преимуществата на Android. Плюс това, за по-новата производствена версия, вълшебната кутийка съдържа интернет-камера, както и Bluetooth интерфейс и подобрен Flash. Естествено, може да се обновява и софтуерната версия на дивайса.

Всъщност, съвременния пазар на мултимедийна-технология е претъпкан с всякакви невероятни подобни умни приставки (е, има и не толкова умни ).

5

Всички Smart TV Box роднини съществуват под много различни версии от производителите си, може да ги видите във всякакви форми, че дори и в мини варианти HDMI, подобни на обичайната ви и употребявана всеки ден USB флашка  . А също и с антенки или пък без такива.

Също така, може да срещнете леко комични хибриди между таблети и смартфони, както и всевъзможни лаптоп-трансформации. Произвеждат се дори и истински телевизори с инсталирана операционна система Android.

Конкретно днес обаче, ще разгледаме набързо версията «Justop Doibox ACE Android Smart TV Box“ и ще видим в какво точно се крие тайната и как работи това смарт чудо от ценовата категория за около стотина лева.

6

Външния вид е важен!

Устройство е леко, ултра компактно,тежи няколко грама, не заема място, не събира прах и не бръмчи досадно, като перка на лаптоп или РС. Под бокса може да сложите една двойно-залепваща лепенка, ако сте решили да не сменяте местоположението му до или върху стойката на телевизора.

Карантиите!

Smart TV Box има набор от съвременни, основни интерфейс портове:

HDMI;

micro-SD интерфейс (Expansion): SD card slot, поддържа се карта с памет до 32GB;

USB Port x4, поддържа се включване н външен, преносим хард диск (external HDD) до 2TB.

Във втория USB порт може да включите например Air Mouse или обикновена безжична мишка (wireless mouse), както и безжична клавиатура. USB порта става и да включите 3G USBмодем на някой от мобилните оператори, за да ползвате не само интернета от домашния рутер, а и предлагания мобилен интернет.

Процесора (CPU) е: Cortex-A7 Dual Core 1.5Ghz;
RAM: 1GB DDR3;
Медиa Процесорd (GPU): Mali 400, 2D/ 3D;
Вграден диск с памет (Internal Storage): 4GB NAND Flash;
Устройството е снабдено с чип за стандарта “N” за високоскоростен WLAN Internet от вашия рутер (или рутера на съседите, ако знаете паролата  ): Wireless 802.11 B/G/N;
Bluetooth 4.0;

7

Управлението!

Без проблеми: включвате HDMI кабела в HDMI порта, отваряте канала с дистанционното и ….хоп – вътре сте! При включване към телевизора ви, устройството Android TV Smart Box веднага ще ви напомни стандартен Android-смартфон.

Ако телевизора ви е по-стар и в него няма високо-скоростен HDMI (цифров порт), то все пак е предвидено и възможно без никакъв проблем да се възползвате от аналоговия AV-вход.

Ако сега случайно възкликнахте: «Какво по дяволите беше това!» – то, това са портовете, оцветени в жълто-червено-бяло, където сте вързали домашното си кино или DVD-плеера : )

1

Практическите опити!

Приставката позволява да се използва капацитета и многообразието на Android приложенията, доступни в Google Play. Достатъчно е само да се логнете с персоналния си Gmail акаунт (Google account) в TV Smart Box-а.

Устройството отлично се справя като отваря интернет страници, в това число и такива, съдържащи Flash и HTML5. Без проблеми!

Що се касае до видеото и прелистването на изображения с високо качество – също няма да останете разочаровани.

Никакви забележки и към мултимедийния плеер. Видеото във Full HD качество се преглежда без прекъсване или някакво изкривяване на звук и картина.

Изобщо, този и подобни дивайси се справят отлично със стриминга на видео-клипове или филми от интернет.

Ето и малко по-подробни данни за мултимедията:

– Audio:

AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB, QCP, MP3, WMA, WAV, MIDI, M4A
– Video: MKV/WMV/ASF/MP4/VOB/3GP/3G2M4V/AVI/MJPEG/RM/RMVB/RV10/DivX/VC-1/MPEG-2/MPEG-4/H.263/H.264/1280*720P HD 30 fps, 1080P/720*480 D1 30fps
– Flash Player 10.3 and 11.1 supported

– Andriod APP: Youtube, iPlayer,Netflix,Facebook,Twitter,AngryBird,Office,Gmail,Browser

2

Изводите!

Интересно явление в братството на компактните Android-екосистеми, уникално и лесно за подръжка. Мисля, че тази приставка има шансовете да ви отложи с доста време покупката на нов smartTV .

Сигурен съм, че Android TV Smart Box даже ще надживее не един ваш телевизор.

Приятно гледане!

Ники Крижицки

 
 
Коментарите са изключени за Ако не можем да спестим пари за нов smartTV или защо да отложим замяната на стария телевизор