10 от Реал наказаха Барселона в края

Реал (Мадрид) спечели голямото дерби на Испания, след като се наложи над Барселона с 2:1 пред препълнения „Камп Ноу”.

10 точки деляха двата тима преди мача. Вече са шест. Седем кръга преди края на първенството.

Освен това, Реал сложи край на серията от 39 мача без загуба на Барселона.

Gracies Johan – под това мото мина целият мач. Каталунците излязоха с него, изписано върху фланелките си, а феновете на домакините бяха приготвили уникална хореография в памет на Кройф.

В 14-ата минута препълненият „Камп Ноу” стана на крака, за да аплодира в памет на великия холандец.

Освен едно положение, в което Лионел Меси поиска дузпа, след сблъсък със Серхио Рамос, почти нищо интересно не успяха да създадат футболистите на двата отбора през първата част.

През втората част и двете страни се активизираха. Барса удари пръв. Ракитич центрира от корнер, Жерар Пике избяга на Пепе и с глава наказа Кейлор Навас.

Преднината на домакините обаче издържа само шест минути. След атака отдясно, центриране на Кроос щастливо рикошира, топката прескочи Пике и попадна в Бензема, който с прекрасен ножичен удар изравни.

10 минути преди края на редовното време гол на Гарет Бейл бе отменен заради нарушение срещу Жорди Алба. Алехандро Ернандес счете, че уелсецът си е помогнал с ръце в битката във въздуха и не зачете попадението.

Две по-късно Роналдо нацели напречната греда, а секунди след това Реал остана с човек по-малко, след като Серхио Рамос бе изгонен за втори жълт картон.

Въпреки това, в ответната атака, Гарет Бейл центрира отдясно, Роналдо овладя на гърди, освобождавайки се от Дани Алвеш и от малък ъгъл мушна топката между краката на Браво за победата с 2:1.

След успеха на Реал, изглежда, че борбата за титлата в Примера изглежда отворена. Барса води със 76 точки, на шест зад тях е Атлетико, а на седем е Реал. Седем кръга преди края.