10 от Литекс посякоха Левски

Литекс се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България след победа с 3:0 след продължения (0:0 в редовното време) над Левски в Ловеч в първия четвъртфинал от надпреварата.

„Оранжевите“ играха час с човек по-малко, след като Елтон бе изгонен с директен червен картон в 64-тата минута за това, че събори Бедоя, който се откъсваше сам срещу вратаря Винисиус.

Статистиката се запази и „сините“ продължават да не могат да изхвърлят ловчанлии от турнира, когато победителят от сблъсъка се определя само в един мач.

Левски имаше превъзходство в редовните 90 минути, като през първото полувреме гол на Владимир Гаджев бе несправедливо отменен заради несъществуваща засада.

В 72-рата минута пък Литекс имаше претенции за дузпа, след като Асприля падна в наказателното поле след контакт с Карнер. Таско Тасков обаче остана безмълвен.

Въпреки че бе останал с човек по-малко на терена, Литекс поведе в 101-вата минута. След пас на Асприля, Нунеш изстреля топовен удар, с който остави Йоргачевич безпомощен.

Осем минути по-късно, отново Асприля асистира – този път на Десподов, изведе го сам срещу Йоргачевич и младият нападател не пропусна.

В 112-ата, „оранжевите“ нанесоха и третия си удар. Йоргачевич спаси удар на Нунеш, но вратарят на Левски нямаше шанс при добавката на Десподов.

Така, с човек по-малко, Литекс взе класически успех над Левски у дома и продължава на полуфиналите за Купата на България.