Не бихте работили нощна смяна? Помислете пак.

| от Спонсорирано съдържание |

Несъмнено най-трудният баланс в студентския и младежкия живот е този между енергията, парите и свободното време. Разбира се мисълта, че той ще се разреши с напредването на годините, е само илюзия. Но докато си млад, да имаш и трите е неописуемо удоволствие. Толкова неописуемо, че мнозина от младите си казваме, че е непостижимо и се отказваме от амбицията да го осъществяваме.

А на практика има начин да си млад човек с повече от стабилни доходи и същевременно да имаш възможността да поддържаш активен социален живот. Този начин е често пренебрегваната нощна смяна, която на някои места многократно компенсира недостатъците, предлагайки редица предимства. Особено за млади хора, които все още искат да имат всичко. Е, с нощната смяна да имате абсолютно всичко (защото каквото и да правите, денонощието все още е 24 часа), но пък следващите няколко фактора със сигурност ще ви се отразят добре.

Малкият колектив

И най-екстровертният индивид има такива колеги, с които просто не може да съжителства в една стая в продължение на близо 10 часа на ден. При нощните смени в офиса работят значително по-малко хора, така че вероятността за попадане в токсична за вас среда е сведена до минимум. А по-малко токсични колеги, несъмнено означава повече свършена работа. На спокойствие. Без излишни разговори, побутвания и спорове за градусите на климатика.

Повече от най-ценното – време за себе си

Независимо дали ще спите или ще водите активен социален живот, имате повече време да го правите при нощните смени. Нищо не може да се сравни с тих, свободен делничен ден, в който можете да разполагате с времето си както искате. Да отидете на фитнес или някакъв друг спорт. Да се отдадете на хобито или да излезете с приятели. Или пък да свършите всичката задължителна работа в държавните институции. А колкото до съня… достатъчно е да разпитате няколко 20 – 25 годишни около вас колко часа на нощ прекарват в сън и ще убедите в практическата стойност на аргумента за нощния сън. А и кой има нужда от нощен сън на 20?

По-малко трафик

От това по-просто, няма как да се каже. Само си представете, отивате на работа и метрото/трамвая/автобуса е празен. Прибирате се – същото. Сега си представете и как се разминавате с всички онези хора в превозното средство в обратната посока, плътно скупчени един до друг… Сладка идилия, че не сте там и, нека си признаем, сладко злорадство, че те отиват, а вие се прибирате от работа. Да не забравяме и тишината, която е навсякъде около вас през нощта. Нещо немислимо през деня, когато трамвая по булеварда разтриса цялата сграда или клаксоните звучат на всеки 30 секунди.

Повече пари… и всичко покрай тях

Разбира се, че парите не са най-важното… но пък, защо да не се възползвате от възможността да пътувате повече през отпуските си? Нощният труд винаги се заплаща допълнително, а на някои места това допълнително е значително повече от дневния труд. Има ли смисъл да обясняваме какво можете да направите с тези пари? Освен тях обаче получавате още редица преимущества – някои компании предлагат платен превоз в часовете, когато няма градски транспорт, кафе бар и платена вечеря.

Чудите се дали изобщо всичко гореизброено е възможно в София? Напук на всички скептици – да. В услуга на всички желаещи – да.

FB-1200x627_v4

The Stars Group e лидер в онлайн покер индустрията, а позицията на E-mail Support Specialist отговаря на всички международни стандарти по условия и заплащане. В това число се включва по-високата заплата, поета от компанията вечеря, такси в часовете, когато няма градски транспорт и изобилие от свободно време (в графикът се редуват 4 работни и 4 почивни нощи). Тъй като работният процес се извършва на чужд език, изискванията към кандидатите са да владеят отлично английски език и свободно някои от останалите езици, за които има обявени свободни длъжности (френски, испански, руски, немски, италиански или португалски). Повече информация за обявените позиции, можете да намерите ТУК.

 
 
Коментарите са изключени за Не бихте работили нощна смяна? Помислете пак.