shareit

Всичките 89 предложения за чуждоезичен Оскар 2019

| от chr.bg |

Филмовата академия на САЩ обяви официалния списък с заявки за чуждоезичен Оскар 2019. Там фигурират 87 страни в това число и дебютантите Малави и Нигер. Сред заглавията можем да видим и вече популярни участници като „Roma“ от Мексико и „Cold War“ от Полша, които искат да се борят и за Най-добър филм, Най-добър режисьор и още.

Номинациите на Академията ще бъдат обявени на 22 януари 2019 година. Самата церемония на 91-те Оскари ще се състои на 24 февруари.

Ето и кандидатите за номинация в категорията Чуждоезичен филм:

Австралия: „Jirga“ режисьор Benjamin Gilmour

Австрия: „The Waldheim Waltz” режисьор Ruth Beckermann

Алжир: „Until the End of Time“ режисьор Yasmine Chouikh

Аржентина: „El Ángel“ режисьор Luis Ortega

Армения: „Spitak“ режисьор Alexander Kott

Афганистан: „Rona Azim’s Mother“ режисьор Jamshid Mahmoudi

Бангладеш: „No Bed of Roses” режисьор Mostofa Sarwar Farooki

Беларус: „Crystal Swan“ режисьор Darya Zhuk

Белгия: „Girl“ режисьор Lukas Dhont

Боливия: „The Goalkeeper” режисьор Rodrigo Patiño

Босна и Херцеговина: „Never Leave Me“ режисьор Aida Begić

Бразилия: „The Great Mystical Circus“ режисьор Carlos Diegues

България: „Omnipresent“ режисьор Илиян Джевелеков

Великобритания: „I Am Not a Witch“ режисьор Rungano Nyoni

Венецуела: „The Family“ режисьор Gustavo Rondón Córdova

Виетнам: „The Tailor“ режисьори Buu Loc Tran, Kay Nguyen

Германия: „Never Look Away“ режисьор Florian Henckel von Donnersmarck

Грузия: „Namme“ режисьор Zaza Khalvashi

Гърция: „Polyxeni“ режисьор Dora Masklavanou

Дания: „The Guilty“ режисьор Gustav Möller

Доминикана: „Cocote“ режисьор Nelson Carlo De Los Santos Arias

Египет: „Yomeddine“ режисьор A.B. Shawky

Еквадор: „A Son of Man,” режисьор Jamaicanoproblem

Естония: „Take It or Leave It“ режисьор Liina Trishkina-Vanhatalo

Йемен: „10 Days before the Wedding“ режисьор Amr Gamal

Израел: „The Cakemaker“ режисьор Ofir Raul Graizer

Индия: „Village Rockstars“ режисьор Rima Das

Индонезия: „Marlina the Murderer in Four Acts“ режисьор Mouly Surya

Ирак: „The Journey“ режисьор Mohamed Jabarah Al-Daradji

Иран: „No Date, No Signature“ режисьор Vahid Jalilvand

Исландия: „Woman at War“ режисьор Benedikt Erlingsson

Испания: „Champions“ режисьор Javier Fesser

Италия: „Dogman“ режисьор Matteo Garrone

Казахстан: „Ayka“ режисьор Sergey Dvortsevoy

Камбоджа: „Graves without a Name“ режисьор Rithy Panh

Канада: „Family Ties“ режисьор Sophie Dupuis

Кения: „Supa Modo“ режисьор Likarion Wainaina

Китай: „Hidden Man“ режисьор Jiang Wen

Колумбия: „Birds of Passage“ режисьори Cristina Gallego, Ciro Guerra

Косово: „The Marriage“ режисьор Blerta Zeqiri

Коста рика: „Medea,” Alexandra Latishev, director

Латвия: „To Be Continued“ режисьор Ivars Seleckis

Ливан: „Capernaum“ режисьор Nadine Labaki

Литва: „Wonderful Losers: A Different World“ режисьор Arunas Matelis

Люксенбург: „Gutland“ режисьор Govinda Van Maele

Македония: „Secret Ingredient“ режисьор Gjorce Stavreski

Малави: „The Road to Sunrise“ режисьор Shemu Joyah

Мароко: „Burnout“ режисьор Nour-Eddine Lakhmari

Мексико: „Roma“ режисьор Alfonso Cuarón

Непал: „Panchayat“ режисьор Shivam Adhikari

Нигерия: „The Wedding Ring“ режисьор Rahmatou Keïta

Нова Зеландия: „Yellow Is Forbidden“ режисьор Pietra Brettkelly

Норвегия: „What Will People Say“ режисьор Iram Haq

Пакистан: „Cake“ режисьор Asim Abbasi

Палестина: „Ghost Hunting“ режисьор Raed Andoni

Панама: „Ruben Blades Is Not My Name“ режисьор Abner Benaim

Парагвай: „The Heiresses“ режисьор Marcelo Martinessi

Перу: „Eternity“ режисьор Oscar Catacora

Полша: „Cold War“ режисьор Pawel Pawlikowski

Португалия: „Pilgrimage“ режисьор João Botelho

Ромъния: „I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians“ режисьор Radu Jude

Русия: „Sobibor“ режисьор Konstantin Khabensky

Сингапур: „Buffalo Boys“ режисьор Mike Wiluan

Словакия: „The Interpreter“ режисьор Martin Šulík

Словения: „Ivan“ режисьор Janez Burger

Сърбия: „Offenders“ режисьор Dejan Zecevic

Тайван: „The Great Buddha+“ режисьор Hsin-Yao Huang

Тайланд: „Malila The Farewell Flower“ режисьор Anucha Boonyawatana

Тунис: „Beauty and the Dogs“ режисьор Kaouther Ben Hania

Турция: „The Wild Pear Tree“ режисьор Nuri Bilge Ceylan

Украйна: „Donbass“ режисьор Sergei Loznitsa

Унгария: „Sunset“ режисьор László Nemes

Уругвай: „Twelve-Year Night“ режисьор Álvaro Brechner

Филипините: „Signal Rock“ режисьор Chito S. Roño

Финландия: „Euthanizer“ режисьор Teemu Nikki

Франция: „Memoir of War“ режисьор Emmanuel Finkiel

Холандия: „The Resistance Banker“ режисьор Joram Lürsen

Хонконг: „Operation Red Sea“ режисьор Dante Lam

Хърватия: „The Eighth Commissioner“ режисьор Ivan Salaj

Черна гора: „Iskra“ режисьор Gojko Berkuljan

Чехия: „Winter Flies“ режисьор Olmo Omerzu

Чили: „…And Suddenly the Dawn“ режисьор Silvio Caiozzi

Швейцария: „Eldorado“ режисьор Markus Imhoof

Швеция: „Border“ режисьор Ali Abbasi

ЮАР: „Sew the Winter to My Skin“ режисьор Jahmil X.T. Qubeka

Южна Корея: „Burning“ режисьор Lee Chang-dong

Япония: „Shoplifters“ режисьор Hirokazu Kore-eda

 
 
Коментарите са изключени